Publiczna Szkoła Podstawowa im.św.Maksymiliana Marii Kolbego w Karolewie
http://pspkarolew.superszkolna.pl

01 marca 2018 10:47 | Aktualności

Wycieczka

27 marca uczniowie z kl. VI i VII udali się do Centrum Kultury w Piasecznie na sztukę "Jak Gyom został starszym panem” wg przypowieści filozoficznych ze zbioru  „Bajki z królestwa Lailonii dla dużych i małych”.

Młody sprzedawca lodów o imieniu Gyom, mieszka wraz ze swoją żoną Mek-Mek w Lailonii, w mieście Batum. Ponieważ uważa, że dobre posady w Lailonii mogą otrzymać tylko starsi panowie, postanawia zmienić swój wygląd.

Zapuszcza brodę i wąsy, jednak okazuje się, że to za mało, aby uważano go za starszego pana. Kupuje więc melonik, parasol, okulary i kalosze. Staje się starszym panem i dzięki temu dostaje pracę w hotelu. Teraz zarabia dużo pieniędzy. Jego żona Mek-Mek początkowo nie chce się na to zgodzić, jednak gdy Gyom zaczyna jej kupować różne rzeczy przyznaje, że dobrze zrobił przemieniając się w starszego pana. Pewnego razu złodziej kradnie należące do Gyoma rekwizyty starszego pana i Gyom traci pracę w hotelu. Mek-Mek nie chce już jednak mieć za męża młodego człowieka. Opuszcza go i wychodzi za mąż za prawdziwego starszego pana. Życie Gyoma zamienia się w koszmar. Raz zostaje starszym panem, raz młodzieńcem, to znowu niemowlęciem. Przez nieustanne przebieranie się za kogoś innego, Gyom traci swoją tożsamość.

Zdjęcia: