23 października 2017 05:48 | Aktualności

Wycieczka

18.10.2017r. uczniowie z Przedszkola i klas 0- I-II oraz z kl. III- VII wybrali się na wycieczki. Młodsze dzieci pojechały do kina w Jankach na film "Emotki" starsze zaś udali się do Ośrodka Radioelektroniznego w Ogrodzienicach. Dzieci miały okazję zwiedzić główną salę konferencyjną, w której mogli poznać historię ośrodka od 1957r do czasów obecnych. W gablotach zgromadzone były dokumenty i pamiątki z 60 lat. Później wszyscy zostali zaproszeni do obejrzenia multimedialnej prezentacji dotyczącej zadań wojska na lądzie, w morzu i w powietrzu. Największą atrakcją były przygotowane przez żołnierzy punkty zadaniowe, a więc: czyszczenie sprzętu, strzelanie z broni krótkiej i długiej, rzut granatem i spacer w masce gazowej. Wizytę zakończyliśmy oglądaniem zgromadzonych pojazdów i pamiątkowym zdjęciem. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w PKO w zawiązku z programem edukacyjno-finansowym dla uczniów w ramach SKO. Pierwsza część spotkania to udział w quizie wiedzy bankowej w formie zagadek. Okazało się, iż poradziliśmy sobie wzorowo. Dzięki gościnności pani dyrektor. M. Sosnowskiej, mogliśmy zwiedzić praktycznie całą siedzibę oprócz skarbca. Otrzymaliśmy upominki odblaskowe i książeczki. Ostatnim punktem był długo oczekiwany Mc Donalds. Zmęczeni ale syci wróciliśmy do szkoły. To była bardzo fajna, edukacyjna wycieczka, a do tego dopisała wspaniała pogoda, było 240 Celcjusza.

Zdjęcia: