Archiwum2014/15

24 czerwca 2015 15:56 | Archiwum2014/15

Wyjazd do Muzeum Powstania Warszawskiego

24 czerwca uczniowie klas VI z terenu gminy Pniewy udali się na wycieczkę do Warszawy  do Muzeum Powstania Warszawskiego. Była to wspaniała lekcja historii za którą dziękujemy GKRPA w Pniewach.

Uczestnicy wycieczki dostali solidną porcję wiedzy o dziejach Powstania Warszawskiego i okresie II wojny światowej  w Polsce.

W niepowtarzalny sposób nasz przewodnik oprowadził nas po muzeum, gdzie zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed sześćdziesięciu lat, chodzą po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy, gdzie czuć tamten okres wojny. Dziękujemy jeszcze raz za tak ciekawą lekcję historii.