Archiwum 2015/16

12 czerwca 2016 23:22 | Archiwum 2015/16

Wycieczka rowerowa

Tradycją uczniów PSP w Karolewie stały się wycieczki rowerowe. Od wielu, bowiem lat młodzi rowerzyści, pod opieką nauczyciela przyrody, pokonują wielokilometrowe szlaki wiodące przez gminę Pniewy.

W tegorocznej wycieczce, która odbyła się 11.06.2016r., po raz pierwszy wzięli udział wszyscy uczniowie z kl. II PSP i ich mamy oraz uczniowie kl. IV i VI. Grupę zorganizowały i otoczyły opieką panie B. Matyjasiak i R. Chmielewska.

Ci starsi, realizowali projekt pod hasłem „Z biegiem Jeziorki”, jednej z najczyściejszych rzek w Polsce, który składał się z kilku etapów. Wcześniej, na lekcjach przyrody, wszyscy przygotowywali prezentacje, zbierali materiały, robili zdjęcia i w ten sposób zapoznawali się z walorami przyrodniczymi naszej gminy.

Głównym celem, dla młodszej grupy, było aktywne, ale wspólne z rodzicami, spędzenie  wolnego czasu, a także poznanie najbliższej okolicy.

Trasa była dość długa, jednak wszyscy spisali się na medal. Wyruszyliśmy z boiska szkolnego  w Karolewie, następnie leśnymi ścieżkami dotarliśmy do Osieczka. Nad pięknym zalewem był krótki odpoczynek i uzupełnienie płynów. Po czym ruszyliśmy dalej w kierunku Przęsławic. Po przekroczeniu trasy krajowej nr 50, w bezpieczny sposób jechaliśmy z biegiem Jeziorki, przez miejscowość Kolonia Jurkowska aż do Kruszewa. Dzięki gościnności p.p. Skoneckich rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski i odpoczęliśmy podziwiając piękną okolicę. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną przez Załęże Duże i Kornelówkę i wróciliśmy do szkoły. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni niesamowitych wrażeń, wszyscy uczestnicy wycieczki, złożyli deklarację udziału w następnej wyprawie.

Zapewne uczniowie, jak i ich  mamy, długo będą pamiętać  nie tylko o zmęczeniu, ale przede wszystkim o pięknych, malowniczych pejzażach naszego regionu.

Tak nauczyciele naszej szkoły uczą miłości do swojej MAŁEJ OJCZYZNY, uczniów i ich rodziców, integrują pokolenia, wskazują jak czynnie spędzać wolny czas, uwrażliwiają na piękno przyrody i udowadniają, że nawet w najmniejszej miejscowości można zdrowo i radośnie żyć, budować przyjaźnie i uczyć się bawiąc. Jednocześnie wskazują na bezpieczeństwo na drogach i w kontaktach z wodą, bo lato i wakacje tuż, tuż...

Więcej zdjęć w galerii.